Przekazanie karetki

Sty 6, 2019

4 stycznia w Białymstoku Jerzy i Lidia Owsiak w imieniu Fundacji WOŚP przekazali w darze nowoczesną karetkę typu S dla Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa. Wartość przekazanego pojazdu wynosi 542 573,25 złotych! Specjalistyczne wyposażenie umożliwi przewóz dzieci w stanie zagrożenia życia.

Na wartość przekazanej karetki składają się: samochód z zabudową, sprzęt medyczny stanowiący wyposażenie karetki (m.in. nowoczesny respirator transportowy) a także chociażby roczne ubezpieczenie AC/OC, pakiet przeglądów serwisowych oraz komplet opon zimowych.

Dzięki Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na polskie drogi wyjechały 32 karetki najróżniejszych typów (o wartości od kilkuset tysięcy do nawet blisko miliona złotych, w zależności od wyposażenia) zakupione dzięki środkom zebranym podczas finałowych zbiórek. Tylko w 2018 roku Orkiestra przekazała polskim szpitalom 4 specjalistyczne ambulanse o łącznej wartości ponad 2 600 000 złotych, które realizują transporty na terenie m.in. woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, a od teraz nowoczesna karetka typu S będzie wykorzystywana do transportu medycznego dzieci z Białegostoku i województwa podlaskiego.

– Za chwilę kolejny, 27 Finał WOŚP, ale nasza całoroczna działalność nie zwalnia i cały czas do szpitali w całej Polsce trafiają kolejne urządzenia medyczne z serduszkami WOŚP – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Przekazywana dzisiaj karetka to odpowiedź na pilną potrzebę białostockiego szpitala i jest to kolejny już w tym roku ambulans zakupiony za środki zebrane w Finale WOŚP, za co kłaniamy się wszystkim tym którzy są z nami, wspierają nas i co roku grają z Orkiestrą. Dzięki temu do dziś udało nam się w sumie zebrać prawie miliard złotych, a w polskich szpitalach pracuje 60 tysięcy urządzeń przekazanych przez WOŚP. Dziś do tej listy dopisujemy kolejną pozycję, czyli nowoczesny ambulans w Białymstoku. – powiedział Jerzy Owsiak.

Śledź nas na Fb i Instagramie!

Top