Właśnie na aukcje trafił przedmiot, który niedawno został zaprezentowany angielskiej parze książęcej – księciu Williamowi oraz księżnej Kate!
Politechnika Białostocka oraz Photon zaświadczają, że przekazany na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy robot edukacyjny to oryginalny egzemplarz.
Egzemplarz ten przygotowano specjalnie na spotkanie książęcej pary z najlepszymi polskimi start-upami, które miało miejsce w lipcu 2017 roku w Warszawie. Miesiąc wcześniej Photon Entertainment, czyli firma założona przez absolwentów i pracownika Politechniki Białostockiej zdobyła AULERY 2017- nagrodę dla najlepszego polskiego start-upa o globalnym potencjale.
Photon z pomocą aplikacji mobilnej uczy dzieci programowania i logicznego myślenia. „Książęcy” robot ma ogromną wartość kolekcjonerską. Funkcję edukacyjną spełnia natomiast towarzyszący mu drugi, fabrycznie nowy, egzemplarz.
Politechnika Białostocka wspiera ideę kształtowania umiejętności programowania już od najmłodszych lat, dlatego z twórcami robota edukacyjnego współpracowała od samego początku.
Aukcję znajdziecie na naszym koncie allegro: aukcje.wosp.org.pl/photon-i5845132

Jest Nam niezmiernie miło, że Politechnika Białostocka oraz Firma Photon Entertainment podarowali tak wyjątkowy egzemplarz, aby wesprzeć aukcje Wielkiej Orkiestry!