Jak zostać wolontariuszem?

Zgłoś się do sztabu! To właśnie osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.

Jak znaleźć Sztab? Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów znajdziesz na naszych stronach (lista jest na bieżąco uaktualniana). Zanim skontaktujesz się z jednym z nich przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Jak się zarejestrować?

W tym roku, żeby ułatwić sztabom i kwestującym rejestrację i przekazywanie niezbędnych danych, wprowadziliśmy nowe formy zgłaszania się wolontariuszy.

- rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony wolontariusze.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

- rekrutacja w sztabie - standardowa, dotychczasowa forma - wolontariusz kontaktuje się ze sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.

Jak mogę wspierać WOŚP?

Możesz wrzucić grosz do puszki podczas Finału lub do wirtualnej puszki (wirtualna puszka), kupić lub sprzedać cokolwiek na stronie allegro (aukcje allegro), możesz też utworzyć wirtualną zbiórkę na FaceBooku (FB wirtualna zbiórka) lub za jego pomocą przekazać datek (datki przez FB). To tylko niektóre z możliwości.

Wejdź na stronę www.wosp.org.pl/final/wesprzyj są na niej wymienione wszystkie rodzaje pomocy jakie możesz nieść.

Ile trzeba mieć lat, żeby być wolontariuszem WOŚP?
Każdy może zostać wolontariuszem WOŚP! W przypadku osób niepełnoletnich opiekun prawny musi podpisać Oświadczenie Wolontariusza. 
Jakie muszę mieć zdjęcie na identyfikatorze WOŚP?
Zdjęcie nie może być mniejsze niż 800x600 pikseli i musi być w formacie .jpg. Przygotowując zdjęcie - wzoruj się na zdjęciu legitymacyjnym: twoja twarz musi być wyraźna, na pierwszym planie i łatwa do poznania.

Nadal masz pytania?

Top